غلامعلی علیزادهشهید والامقام غلامعلی علیزاده

نام پدر: اسماعیل

محل تولّد: قلعه‌نوعلیا

تاریخ تولّد: 1345/01/05

محل شهادت: والفجر 8- فاو

تاریخ شهادت: 1364/11/21

محل دفن: قلعه نو علیا

مسئولیت در زمان شهادت: پاسدار

تحصیلات: مقطع راهنمایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید بزرگوار در خانواده­ای اهل­ایمان و تدیّن چشم به جهان گشود. او پس از گذراندن دوران ابتدایی و راهنمایی در روستای محل زادگاهش، وارد سپاه شد و از طریق یگان مربوطه به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام گردید. از آن‌جایی‌که شهید از هوش و ذکاوت خاصّی برخوردار بود، در جبهه به عنوان نیروی اطلاعات­و­عملیّات مشغول فعالیت شد. وی سرانجام در عملیّات والفجر 8 در منطقه‌ی فاو عراق به فیض عظیم شهادت نائل آمد.
  • پیکر پاک غلامعلی سالهای سال در غربت جبهه­ها باقی ماند تا اینکه در خرداد ماه سال 76 توسط تفحّص و طی مراسمی باشکوه به آغوش پدر و مادرش بازگشت. از شهید علیزاده تنها یک دختر به یادگار مانده است.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • “هدف بنده از آمدن به جبهه، ادامه‌ی راه شهیدان و ائمه‌ی اطهار علیهم­السلام و لبیک به ندای امام عزیز و برای دفاع از اسلام و قرآن و نوامیس خود و جامعه­ی اسلامی است. آمدن به جبهه را یکی از اهداف خودسازی دانستم و از خداوند منان خواهانم این کارهای ناقابل را به درگاه خویش قبول کرده ومن و اقوام را از یاران ائمه اطهار(علیهم السلام) قرار دهد.”

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر