علی محمدیشهید والامقام علی محمّدی

نام پدر: گل محمّد

محل تولّد: نقارخانه

تاریخ تولّد: 1347/12/06

محل شهادت: منطقه‌ی عملیّاتی سومار

تاریخ شهادت: 1367/05/05

محل دفن: نقارخانه

مسئولیت در زمان شهادت: سرباز ارتش

تحصیلات: مقطع راهنمایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید بزرگوار در خانواده­ای مخلص و محبّ اهل­بیت دیده به جهان گشوددوران ابتدایی را در روستای نقاره­خانه به پایان رساند. اوّل راهنمایی را در شهر باخرز تحصیل نمود و به منظور کمک به امرار معاش خانواده، تحصيل را رها كرده و به کار کشاورزی و دامداری مشغول شد.
  • با وجود این‌که سن شهید به مرحله سربازی نرسیده بود، از­آن‌جایی‌که عشق به دفاع از میهن در وجود ایشان مشهود بود، با جلب رضایت خانواده یک‌سال زودتر به خدمت اعزام و از طریق یگان مربوطه به منطقه‌ی جنگی سومار اعزام گردید. وی پس از یک‌سال خدمت، در سال ۶۶ در درگیری با دشمن یکی از انگشتان خود را از دست داد و از ناحیه‌ی صورت و چشم  مجروح شد. علی پس از ۳ ماه استراحت دوباره به مناطق جنگی اعزام شد. او در بهار سال ۶۷ بر اثر اصابت خمپاره از ناحیه دست و پهلو برای بار دوم مجروح گردید و پس از ۴۰ روز استراحت، مجدداً به مناطق جنگی برگشت. طولی نکشید که در عملیّات مرصاد شرکت کرد و سرانجام در اثر آتش ناجوانمردانه‌ی دشمن به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر