نورمحمد مهدی زادهشهید والامقام نورمحمّد مهدی­ زاده

نام پدر: غلامحسین

محل تولّد: نوبهارکردیان

تاریخ تولّد: 1338/01/01

محل شهادت: کربلای 5 – شلمچه

تاریخ شهادت: 1365/11/03

محل دفن: نوبهارکردیان

مسئولیت در زمان شهادت: پاسدار

تحصیلات: مقطع راهنمایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید بزرگوار پس از گذراندن دوران ابتدایی و راهنمایی تحصیل را رها نموده و در کنار پدر، به شغل دامداری مشغول شد. او در دوران پس از انقلاب، فعالیّت زیادی داشت. ابتدا به­عنوان نیروی جهاد­سازندگی و سپس در سنگری دیگر، عضو سپاه و پاسدار افتخاری گردید. از سال 63 به بعد، مکرر به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام گردید و در عملیّات‌های مختلف شرکت نمود. سرانجام با حضور در عملیّات کربلای 5 و پس از رشادت‌ها و غرورآفرینی‌ها، در بهمن ماه سال 65 به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.
  • شهید بزرگوار، فردی متدیّن و مقیّد به اصول دین و احکام بود . در دوران کودکی و نوجوانی، همیشه در مسجد و مراسمات دعا فعّال بود و نوجوانان دیگر را نیز به نماز و مراسمات دینی دعوت می‌نمود. اهل عبادت وکار خیر بود و با اهالی روستا با مهربانی رفتار می­کرد . کمک‌های پنهانی زیادی به محرومین داشت؛ حتّی فرش برای مسجد خریداری نموده بود که پس از شهادت وی متوجّه شدند. یکی از هم‌رزمانش نقل مي‌كند: «در مرخصی که بودیم، آدرس دقیق محل خدمتش را گرفتم و زمانی که برگشتیم جبهه، خواستم به دیدنش بروم که عملیّات کربلای 5 آغاز شد. وی در لشکر 5 نصر از نیروهای رزمی بود. بعد از عملیّات رفتم و سراغش را از هم‌رزمانش گرفتم ولی آن‌ها گفتند مرخصی رفته است. ازآنجاکه ما با هم از مرخصی برگشته بودیم، حدسم این بود که اتفاقی افتاده است. پیگیر موضوع شدم که در قسمت تبلیغات گردان با برگه‌ای روبرو شدم که تصویر کبوتری را در خود داشت و اسم شهید مهدی‌زاده در آن ثبت شده بود. بسیار گریستم و هنوز هم خاطراتش از ذهنم دور نمی‌شود. امیدوارم همه‌ی ما را شامل شفاعت خود قرار دهند.»

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر