عین الدین ناصریشهید والامقام عین ­الدین ناصری

نام پدر: ایّوب

محل تولّد: مرادآباد

تاریخ تولّد: 1338/11/01

محل شهادت:  بیمارستان – جراحات شیمیایی

تاریخ شهادت: 1364/07/15

محل دفن: مرادآباد

مسئولیت در زمان شهادت: سرباز ارتش

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید بزرگوار در خانواده‌ای مذهبی و متدیّن دیده به عالم هستی گشود. وی تحصیلات ابتدایی را در دبستان روستای هم‌جوارشان، کوه­سفید به پایان رساند. پدرش کشاورز بود که با دسترنج خویش چرخ زندگی را می‌چرخاند. در سایه‌ی پدری زحمت‌کش و مادری رنج­کشیده و پاک‌دامن با احساسات مذهبی و دینی تربیت یافت. او بعد از تحصیل به کار کشاورزی پرداخت.
  • هم‌زمانی شروع خدمت مقدّس سربازی با جنگ تحمیلی عراق علیه ایران اسلامی، احساس مسئولیّت شرعی و انقلابی و اطاعت پذیری از ولایت فقیه، باعث شد تا رفتن به جبهه‌های جنگ را روزشماری کند. او پس از گذراندن دوره آموزشی، راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد و در کنار سایر هم‌رزمانش به نبرد با دشمنان خون‌خوار بعثی پرداخت. وی پس از مدّت‌ها پاسداری از دستاوردهای انقلاب و حفاظت از خطوط مقدّم، سرانجام بر اثر بمباران شیمیایی دشمن دچار مسمومیّت شد و در بیمارستان ارومیه بر اثر عوارض ناشی از گازهای شیمیایی به درجه‌ی رفیع شهادت نائل گردید.

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر