شهید والامقام غلامرضا یوسف­زاده

نام پدر: احمد

محل تولّد: شهرک شهید بهشتی(سلطان آباد)

تاریخ تولّد: 1346/05/06

محل شهادت: جزیره‌ی مجنون

تاریخ شهادت: 1366/04/19

محل دفن: شهرک شهید بهشتی

مسئولیت در زمان شهادت: سرباز سپاه

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید گرانقدر پس از گذراندن دوران کودکی، وارد دبستان روستا شد و پس از اتمام دوران ابتدایی تحصیل را رها کرده و مشغول کار و فعالیّت شد.
  • ازآن‌جایی که حضور دشمنان بعثی در کشور و جنایت‌های آنان نسبت به مردم ایران اسلامی، غیرت و جوانمردی وی را به جوش آورده بود، برای دفاع از میهن اسلامی و ناموسش به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام گردید. غلامرضا همان‌طور که در قسمتی از وصیّت‌نامه‌اش آورده، همیشه آرزوی شهادت هم‌چون سرور و سالار شهیدان و آقا قمربنی­هاشم را از خداوند طلب می‌کرد. وی پس از مدّت‌ها حضور در مناطق عملیاتی و مقاومت در برابر جنایت­کاران بعثی، سرانجام بر اثر آتش دشمن در جزیره­ی مجنون به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید بزرگوار:

  • “خداوندا! از تو می‌خواهم که مرا جزئی از بندگان خود قرار بدهی و اگر لایق باشم به درگاه ملکوتی خویش راهم بدهی. هرچند که روسیاه هستم. خدایا! مرا ناامید مکن. من خجالت می‌کشم از این‌که در روز قیامت، سرور شهیدان سر در بدن نداشته باشد و من بدنم سالم باشد. خداوندا! مرا مانند حسین(ع) شهید کن. مرا مانند عباس شهید کن که ایمانم پابرجا باشد. “

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر