شهید والامقام حسن ارحمی

نام پدر: محمّد

محل تولّد: سیه لاخ

تاریخ تولّد: 1377/11/26

محل شهادت: میرجاوه

تاریخ شهادت: 1396/11/22

محل دفن: سیه لاخ

مسئولیت درزمان شهادت: سرباز

تحصیلات: مقطع دبیرستان

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • این شهید عزیز مدافع وطن در خانواده­ای مذهبی دیده به جهان گشود. بعد از طیّ دوران کودکی، وارد دبستان شد و پس از اتمام مقطع ابتدایی برای ادامه‌ی تحصیل راهی شهر باخرز گردید و مقطع دبیرستان را به پایان رساند؛  امّا به‌دلیل بیماری پدر و مشکلات خانوادگی، تحصیل را رها نموده و برای تأمین معاش خانواده مشغول به کار شد. از آن‌جایی که فعالیت در باخرز کفاف هزینه‌های زندگی را نمی­­داد به مشهد مهاجرت و در آن‌جا به تلاش و کسب درآمد پرداخت.

    حسن نسبت به پدر و مادرش متعهّد بود و احترام ویژه‌ای برای آن­ها قائل می­شد و هیچ‌گونه حمایتی را از آن‌ها، دریغ نداشت. فردی انقلابی بود و تعصّب خاصی به ولایت فقیه داشت و اگر کسی نسبت به رهبری بدگویی می‌کرد عکس‌العمل نشان می‌داد و در مقابل وی قرار می‌گرفت.

    او بارها تلاش کرد از طریق سپاه برای دفاع از حریم اهل بیت علیهم‌السلام عازم سوریه شود که شرایط سنّی وی اجازه نمی‌داد و اظهـار می‌داشت بعد از پایان سربـازی حتماً برای دفاع از حریم اهل بیت عازم سوریه خواهد شد.

    زمان خدمت مقدّس سربازی که رسید ثبت نام کرد؛ دوره‌ی آموزشی را در زابل گذراند و در ادامه برای حراست از مرزهای جمهوری اسلامی ایران به منطقه مرزی میرجاوه اعزام گردید. در ماه پنجم خدمت مقدّس سربازیش بود که در یکی از مأموریت‌ها، در حال تعقیب و گریز اشرار، به علت سانحه رانندگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی پیدا نشد

متاسفیم، محتوایی مناسب جستجوی شما یافت نشد