شهید والامقام رمضان ازغشی

نام پدر: عباس

محل تولّد: مُنج

تاریخ تولّد: 1333/06/10

محل‌شهادت: والفجر10 منطقه‌ی‌ عملیّاتی ماووت

تاریخ شهادت: 1366/12/20

محل دفن: مُنج

مسئولیت در زمان شهادت: رزمنده‌ی بسیجی

تحصیلات: بی سواد

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید گرانقدر پس از گذراندن دوران کودکی برای کمک به معیشت خانواده مشغول به کار کشاورزی شد. در بحبوحه‌ی انقلاب در تظاهرات­ها شرکت فعّال داشت و پس از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی در تاریخ 9/10/66 به فرمان امام(ره) لبیک گفته و به عنوان بسیجی داوطلب به جبهه‌های حق علیه باطل شتافت. وی پس از مدّتی رشادت، سرانجام در عملیّات والفجر10 در منطقه عملیّاتی ماووت عراق بر اثر بمباران شیمیایی به درجه‌ی شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیت‌نامه‌ی شهید بزرگوار:

  • ” … خدایا!  مرا به بهترین راه ببر و چنان گردان که بر دین تو بمیرم و زنده گردم … همواره گوش به فرمان رهبر انقلاب باشید و بدانید که امّت مسلمان ایران پیروز است و پرچم حزب الله را نه منافقین و نه صدام، و نه آمریکا نخواهند توانست سرنگون کنند؛ زیرا که نگهدارنده‌ی پرچم حزب الله، امام زمان می‌باشد.”

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی پیدا نشد

متاسفیم، محتوایی مناسب جستجوی شما یافت نشد