شهید والامقام رجبعلی اقدام

نام پدر: حسینعلی

محل تولّد : شهرک شهید بهشتی (سلطان آباد)

تاریخ تولّد : 1338/05/02

محل شهادت: عملیّات 21رمضان- شلمچه  

تاریخ شهادت : 1361/04/30

محل دفن: شهرک شهید بهشتی

مسئولیت در زمان شهادت : رزمنده‌ی بسیجی

تحصیلات :ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید بزرگوار پس از گذراندن دوران کودکی راهی مدرسه شد. تا کلاس پنجم ابتدایی ادامه‌ی تحصیل داد ولی مشکلات زندگی باعث شد تا درس و مدرسه را رها کند و به کار کردن در کوره‌های آجرپزی مشغول شود. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به خدمت بسیج درآمد و شب و روز مشغول تلاش و فعالیت بود. بعد از فرارسیدن زمان خدمت مقدس سربازی، از طریق یگان مربوطه به مناطق جنگی اعزام و در منطقه‌ی عملیّاتی شلمچه  به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

نحوه‌ی شهادت از زبان همرزم شهید علی یوسف زاده:

  • “در محاصره قرار گرفته بودیم. رجبعلی دو تا تیر به بدنش اصابت کرد. در همان حال ساعتش را به من سپرد و گفت: اگر زنده ماندی آن را به پدرم برسان. با دستور فرمانده عقب نشینی کردیم. تمام زخمی‌ها و شهدا، در محل جا ماندند و من دیگر هیچ خبری از او ندارم و جناره­ی­اش هنوز به وطن برنگشته است.”

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی پیدا نشد

متاسفیم، محتوایی مناسب جستجوی شما یافت نشد