شهید والامقام محمد هاشم آساره

نام پدر: علی حسین

تاریخ تولّد: 1340/01/03

محل تولّد: کولاب

تاریخ شهادت: 1362/05/04

محل شهادت: والفجر3 – مهران

محل دفن: کولاب

مسئولیت در زمان شهادت: پاسدار

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

شهید بزرگوار در خانواده‌ای متدین چشم به جهان گشود. پس از گذراندن دوران کودکی وارد دبستان شد و تحصیلاتش را تا اتمام دوران ابتدایی ادامه داد. وی از مدافعان اهل بیت(ع) بود و زحمات فراوانی را در مسیر پررنگ­کردن مراسمات مذهبی در روستا و تبلیغات و جذب اهالی برای حضور در میادین نبرد متحمّل شد. محمدهاشم فردی خوش­خُلق، باگذشت و مقید به رعایت حق الناس بود. اعضای خانواده را به نماز اول وقت دعوت می­نمود و از آنجایی که سایه پدر روی سرش نبود  نسبت به مادر توجه ویژه ای داشت.

او علی‌رغم این‌که تنها فرزند خانواده بود بعد از پیروزی انقلاب به خدمت سپاه درآمد و پس از آن، مدت 24 ماه در منطقه مهران به عنوان فرمانده‌ی گروهان به نبرد با دشمنان پرداخت. گرچه  یک بار از ناحیه دست مجروح شد اما این بهانه ای نبود که او را از مجاهدت در راه خدا غافل کند تا اینکه سرانجام در همان منطقه مهران شربت شهادت را نوشید.

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی پیدا نشد

متاسفیم، محتوایی مناسب جستجوی شما یافت نشد