شهید والامقام محمد آماده

نام پدر: اسمعیل

محل تولّد: هفت‌سویی

تاریخ تولّد: 1326/01/15

محل شهادت: مهران

تاریخ شهادت: 1362/05/01

محل دفن: هفت‎سویی

مسئولیت درزمان شهادت: پاسدار

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید گرانقدر در خانواده‌ای متدیّن در روستای هفت‌سویی دیده به جهان گشود. پس از گذراندن دوران کودکی، وارد دبستان روستای خویش شد و پس از اتمام دوران ابتدایی، تحصیل را ترک نموده و مشغول کار و فعالیّت شد. در اوایل جوانی به خدمت مقدس سربازی اعزام و پس از پایان این دوره به روستای محل سکونتش بازگشت و ضمن تشکیل خانواده به کار و فعالیّت خود ادامه داد. او دارای غیرت ملّی و مذهبی بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای خدمت به اسلام و اجرای فرمان امام(ره) وارد سپاه شد و به عنوان پاسدار مشغول فعالیّت در مسیر حفظ دستاوردهای انقلاب شد. با شروع جنگ تحمیلی بارها با مسئولیّت‌های مختلف عازم جبهه‌های حق علیه باطل گشت و سرانجام در ششمین مرحله‌ای که راهی جبهه شد در منطقه‌ی عملیّاتی مهران بر اثر اصابت ترکش به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

    ویژگی‌ها و توصیه‌های شهید:

    او فردی بسیار معتقد و پایبند به مسائل دینی و مذهبی بود. از غیرت، جوان‌مردی و شجاعت خاصی برخوردار بود و به هیچ­وجه از کمک به محرومین غافل نمی­شد. توصیه‌اش به همه‌ی دوستان و آشنایان این بود که برای دفاع از کشور و مقابله با دشمن به جبهه بروند و امام (ره) را یاری کنند.

    وی دارای روحیه‌ی حقیقی یک پاسدار بود؛ در ابتدای انقلاب از سوی عده‌ای منافق مورد آزار و اذیّت قرار می‎گرفت که در برابر آن­ها مقاومت می‌کرد و در حرف و عمل جواب دندان شکنی به آن‌ها می‌داد.

    در آخرین سفرش که راهی جبهه شد با همه‌ی اقوام و پدر و مادرش خداحافظی کرد و هم‌چنین بیان نمود که این‌بار، یک ماه در جبهه بیشتر نیست و شهید خواهد شد.

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی پیدا نشد

متاسفیم، محتوایی مناسب جستجوی شما یافت نشد