شهید والامقام قربانعلی آیش

نام پدر: حسین

محل تولّد: چهارطاق

تاریخ تولّد: 1317/03/02

محل شهادت: والفجر8 – فاو

تاریخ شهادت: 1364/11/30

محل دفن: چهارطاق

مسئولیت در زمان شهادت: رزمنده بسیجی

تحصیلات: بی­سواد

خاطرات و زندگی نامه شهید

شهید بزرگوار با شروع جنگ تحمیلی و برای لبیک به ندای امام راحل(ره) و دفاع از انقلاب و کیان اسلامی به عنوان بسیجی داوطلب عازم جبهه‌های حق علیه باطل شد و پس از ماه‌ها حضور در میدان­های نبرد، سرانجام در عملیّات غرورآفرین والفجر 8  در منطقه فاو به دست نیروهای مزدور بعثی به درجه‎ی رفیع شهادت نائل آمد.

‏وصیتنامه شهید قربان على آيش

بسم الله الرحمن الرحيم

 ‎ ‏(( الذين آمنوا يقاتلون فى سبيل الله ))

‎‏(( و من يقاتل فى سبيل الله فيقتل او يغلب فسوف نؤتيه اجرا عظيما ))‎

‏به راستى كسانى كه در راه خدا ايمان آورده‌اند، در راه خدا مقاتله مى‌نمايند كسى كه مقاتله مى‌كند در راه خدا، پس خودش يا مى‌كشد و يا كشته مى‌شود پس بزودی مى‌دهد خدا پاداشى بزرگى را.

اما بعد، خدايا : از منزلم خارج نشدم مگر به رضاى تو و آمدم در جبهه كه بتوانم راه مولايم حسين عليه السلام و جانبازانش را ادامه بدهم و آمدم كه بتوانم دينت را با حركت صادقانه خودم با جان، مال و خونم حفظ كنم.

آمدم پروردگارا : تابه ندای امام امت، حسين زمان ،لبيك بگويم و نماز جماعت را پشت سر رهبر در نجف، كربلا و قدس عزيز اقتداء نمايم و اگر در حياتم موفق نشدم ، خونم را درراه انقلاب مولايم حسين مى‌ريزم، تا ملت عزيز ، قهرمان پرور و شهيد پرور حزب الله ،با كوشش خستگى ناپذيرشان و با زائرين مرقد پاكش راه را به روى عموم باز نمايند ، پروردگارا : از الطافت، سعادت را با شهادت در راهت نصيبم گردان.

از همسر عزيزم مى‌خواهم كه اينجانب را حلال نمايند.فرزندانم مى‌خواهم اگر بتوانند راهم را ادامه بدهند و اسلحه‌ام بگيرند و سنگرم را خالى نگذارند و از اقوام محترم مى‌خواهم در وقت تشييع جنازه‌ام اولا اين جانب را حلال نمايند و براى من ناراحت نباشند، به بازماندگانم تبريك بگويند و به نداى حسين زمان، امام امت خمينى كبير لبيك گفته و راه شهداى عزيز اسلام را ادامه بدهند و از خواهرانم مى‌خواهم مانند زينب، قهرمان كربلا، صبرو استقامت نمايند و حجاب خودشان را حفظ نمايند و در شهادتم من راضى نيستم كه كسى به شما تسليت بگويد ،بايد مردم به شما تبريك بگويند و خانواده عزيزم و شماهم در اين امر با من شريك خواهيد بود.

والسلام ‎

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی پیدا نشد

متاسفیم، محتوایی مناسب جستجوی شما یافت نشد