شهید والامقام غلامحسین رضایی

نام پدر: رجبعلی

تاریخ تولّد: 1346/06/15

محل تولّد: قلعه‌نو‌علیا

تاریخ شهادت: 1362/05/27

محل شهادت: مهابادکردستان

محل دفن: قلعه‎نو‌علیا

مسئولیت در زمان شهادت: رزمنده‌ی بسیجی

تحصیلات: مقطع متوسطه

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید گرانقدر در خانواده‌ای مذهبی و متدیّن دیده به جهان گشود و دوران ابتدایی را در دبستان روستا به پایان رساند. از آن‌جایی­که از هوش و ذکاوت بسیار خوبی برخوردار بود، تحصیلاتش را تا مقطع دبیرستان ادامه داد و از دانش‌آموزان ممتاز دوران خودش بود.
  •  وی پس از شروع جنگ تحمیلی به منظور دفاع از ناموس و کشور از طریق بسیج به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و سرانجام در جریان عملیات پدافندی در منطقه جنگی مهاباد کردستان به شهادت رسید.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • ” خدایا من که به هیچ وجه در وجود خودم لیاقت شهادت را احساس نمی‌کنم، امّا خدایا خودت به بزرگی‌ات شهادت را نصیبم کن.
  • پدر و مادر عزیزم یک تقاضای کوچک ازشما دارم و آن این است که هیچ وقت به امید برگشتن من نباشید… پدر و مادرم همان‌گونه که می‌دانید برهرمالی خمسی واجب است، پس تقاضا دارم اگر شهید شدم مرا خمس فرزندان خویش قرار دهید و برای من گریه نکنید چون هر شهیدی سه آرزو دارد: شهادت در راه خدا، دفن بدون غسل و کفن و خوش بو شدن جسد.”

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی پیدا نشد

متاسفیم، محتوایی مناسب جستجوی شما یافت نشد