شهید والامقام غلام محمد رضایی

نام پدر: حسن­ مراد

محل تولّد: تنگل­ مزار

تاریخ تولّد: 1323/06/02

محل شهادت: جزیره­ ی مجنون

تاریخ شهادت: 1363/10/14

محل دفن: تنگل­ مزار

مسئولیت در زمان شهادت: بسیجی

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • غلام­ محمّد پس از گذراندن دوران کودکی راهی دبستان شد. پس از آن برای کمک به امرار معاش خانواده تحصیل را رها نموده و چند سالی برای کارگری به تهران رفت. او از آن‌جا به عنوان بسیجی راهی جبهه‌های حق علیه باطل گردید و پس از مدّت‌ها نبرد با دشمنان بعثی، سرانجام در جزیره‌ی مجنون به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • “امام را تنها نگذارید. جبهه‌های حق علیه باطل کربلایی دیگر است. حسین زمان خود را تنها نگذارید.”

وصيت نامه شهيد غلام محمد رضايى

بسم الله الرحمن الرحيم ‎ ‏

‏ رَبَّنا أَفْرِغْ‏ عَلَيْنا صَبْراً وَ ثَبِّتْ أَقْدامَنا وَ انْصُرْنا عَلَى الْقَوْمِ الْكافِرينَ ( بقره250)

سلام عليكم

با درود و سلام به آقا امام زمان و نائب بر حقش، خمينى كبير و با درود و سلام به منجى عالم بشريت و درود بر شهداى عاشوراهاى تاريخ اسلام و حسين (ع)، سيد و [سرور] شهداى كربلا تا سلاله پاك او، بهشتى مظلوم و شهداى 7 تير و شهداى به خون خفته و غلطيده انقلاب و سلام به تمام رزمجويان صحنه پيكار حق عليه باطل و سلام بر تمام كسانى كه قلبشان براى اسلام و مسلمين مى‌تپد.

لازم بر خود دانستم كه هم اكنون كه به ميدان نبرد مى‌روم، چند سطرى را به عنوان وصيت نامه بنويسم كه: با ياد خدا به جبهه مى‌روم، خداى من شاهد است كه نه براى گرفتن انتقام و نه براى اين كه وقتى شهيد شدم به بهشت ببرند، تنها هدفم از اين كار احياى دينم و تداوم انقلابم مى‌باشد. براى رسيدن به اين هدف پاى را در چكمه مى‌كنم و خداى را به ياد مى‌طلبم، زيرا هدفم خدا، مكتبم اسلام و مرادم روح الله است. هر قدمى كه بردارم و هر گلوله‌اى كه به طرف دشمن شليك كنم و قلب سياهش را هدف سازم، خدا را به ياد آورم و هر گلوله‌اى كه به تنم بخورد و با ياد خدا، دردش كه شيرين‌تر از شكر است، تحمل مى‌كنم، به خدا اگر قبل از كشته شدنم مى‌دانستم كه در هنگام كشتنم، هزار تكه‌ام خواهند كرد و هر تكه‌اى را در آتش خواهند سوزاند و بعد خاكسترم را به باد خواهند داد، بعد از من خانواده‌ام را به اسارت مى‌برند، باز هم مي آمدم.

آنچه وصيت من است:

كه هميشه پيرو خط امام باشيد، اگر كه اين گونه باشيد هيچ خطرى و انحرافى شما را تهديد نخواهد كرد و بارى ديگر مى‌گويم، بايستى از امام پيروى كرد و مورد مواخذة خداى بزرگ قرار مى‌گيريم، رهنمودهاى امام را با گوش و دل بشنويد و با تمام وجود در راه انجام فرامينش كوشا باشيد.

والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته.

‏اگر شهيد شدم، اميدوارم خداوند متعال [قبول كند.] فرمايش امام است كه: “حجاب زن بالاتر از خون شهيد است.”

همسر عزيزم! با بچه‌ها تندى مكن و مرا حلال كنيد.

بردرانم را يك به يك سلام مخصوص مى‌رسانم. تمام قومان، خويشان، دوستان، رفيقان، همسايه‌گان خود را سلام مى‌رسانم.

اى نامه‌اى كه مى‌روى به سويش                               از جانب بنده ببوس رويش                                             والسلام

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر

شهید بزرگوار حبیب الله ابراهیمی

نام پدر: رمضان

تاریخ تولد:1341/01/07

محل تولد: روستای حاجی آباد

تاریخ شهادت: 1392/06/09

محل شهادت: منطقه جنگی سومار

محل دفن: شهر باخرز

مسئولیت در جبهه: سرباز

تحصیلات: بی سواد

  • شهید بزرگوار در روستای حاجی آباد باخرز دیده به جهان گشود و پس از گذراندن دوران کودکی ، مشغول به کار در کوره های آجر پزی شد و گاهی هم به چوپانی و دیگر کارها برای تامین زندگی مشغول بود تا اینکه به خدمت مقدس سربازی فراخوانده شد و بعد از گذراندن دوره آموزشی در بیرجند به منطقه اعزام و بعد از 7ماه حضور در جبهه های حق علیه باطل سرانجام در منطقه جنگی سومار به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

خاطرات و زندگی نامه شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی پیدا نشد

متاسفیم، محتوایی مناسب جستجوی شما یافت نشد