گل محمد عبداللهیانشهید والامقام گل­ محمّد عبداللهیان

نام پدر: فیض محمّد

محل تولّد: ارخود

تاریخ تولّد: 1339/09/07

محل شهادت: فتح المبین – شوش

تاریخ شهادت: 1361/01/07

محل دفن: ارخود

مسئولیت در زمان شهادت: سرباز ارتش

تحصیلات: ششم ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید بزرگوار در خانواده‌ای مؤمن و متدیّن به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را در روستا به پایان رساند و چون پدرش را در کودکی از دست داده بود، جهت امرار معاش خود و خانواده­اش به کار کشاورزی مشغول شد.
  • در بیان خصوصیّات بارز این شهید آمده است که وی به امور مذهبی توجّه جدّی داشت و همه‎ی افراد را  نسبت به مسائل دینی آگاه می‌نمود. همواره در مسیر اجرای فریضه‌ی امر­به­معروف و نهی­از­منکر پیش­قدم بود. با مسجد و پایگاه بسیج انس ویژه­ای داشت و چندین بار قصد عزیمت به جبهه نمود ولی تنهایی مادر او را از حضور در جبهه باز می­داشت .
  • درسال 1359 از طریق ارتش به خدمت اعزام شد. درهمان ایّام، ازدواج کرد و ثمره‌ی آن یک فرزند دختر بود. هجده­ماه از سربازی و حضورش در عملیّات‌های مختلف می‌گذشت که سرانجام در عملیّات فتح‌المبین در جبهه‌ی شوش به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.
  • خاطره‌ای که از روز تشییع وی بیان می‌کنند این است که او به عنوان اوّلین شهید روستای ارخود با حضور جمعیّتی عظیم تشییع گردید. نکته‌ی قابل تأمل این‌ بود که وقتی می‌خواستند پیکرش را میان قبر بگذارند، بخشی از لحد ریزش می‌کرد و هرچه ترمیم می­کردند دوباره تخریب می‌شد؛ تا این‌که رئیس بنیاد شهید وقت از حاضرین خواست تا جیب‌های شهید را جستجو کنند. پس از جستجو وصیّت‌نامه‌ی شهید را یافتند که نوشته بود او را درکنار قبر پدرش دفن کنند که در قبرستان قدیمی روستا واقع شده بود. با دفن پیکر مطهر این شهید عزیز،آن قبرستان که در حال تخریب بود توسط اهالی روستا احیا گردید.

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر