حمیدرضا عظیمیشهید والامقام حمیدرضا عظیمی

نام پدر: عطاء

محل تولّد: شهر باخرز

تاریخ تولّد: 1336/07/02

محل شهادت: جنوب

تاریخ شهادت: 1360/07/11

محل دفن: تربت جام

مسئولیت در زمان شهادت: سرباز ارتش

تحصیلات: مقطع راهنمایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • حمیدرضا بعد از طیّ دوران کودکی، تحصیلات ابتدایی را در دبستان سیف باخرزی گذراند و پس از اتمام دوران راهنمایی، دست از تحصیل کشیده  و مشغول کار و فعالیّت شد. با فراهم شدن شرایط خدمت، به سربازی اعزام و از طریق یگان مربوطه راهی جبهه‌های حق علیه باطل گردید. از آن‌جایی‌که فردی مستعد و باهوش بود به عنوان بیسیم‌چی تعیین و مدّت‌ها در این پست انجام وظیفه نمود.
  • وی سرانجام در یکی از ماموریت­ها درحالی که داخل سنگر حضور داشت با اصابت خمپاره و مجروح شدن یکی از همرزمانش، برای کمک به وی از سنگر بیرون دوید که خودش نیز هدف خمپاره قرار گرفت و درحالی­که تنها 20 روز دیگر از اتمام خدمت سربازی­اش مانده بود به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.
  • از ویژگی‌های بارز شهید، ادب و خلق پسندیده‌ی او بود. نسبت به بزرگترها احترام ویژه‌ای قائل بود و دارای روحیه‌ی شجاعت، نوع­دوستی و گذشت بود.

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر