غلام عباس ملکیشهید والامقام غلام عباس ملکی

نام پدر: ملامحمّد

تاریخ تولّد : 1333/08/03

محل تولّد: همّت‌آباد

محل شهادت: تایباد-درحین انجام مأموریت

تاریخ شهادت: 1360/06/30

محل دفن: روستای همّت‌آباد

مسئولیت در زمان شهادت: پاسدار

تحصیلات: مقطع ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید گرانقدر در خانواده‌ای باایمان و مذهبی دیده به جهان گشود. وی در 4سالگی مادر خود را از دست داد و تحت حمایت برادر بزرگترش،که همسری مهربان ودلسوز داشت، رشد نمود. در 12سالگی پدرش را نیز از دست داد و در همان ایّام مشغول کارگری شد. عزیمت او به خدمت سربازی، مصادف با ایّام راهپیمایی‌های انقلاب اسلامی بود و هر موقع به مرخصی می‌آمد، به همراه خود اعلامیه‌هایی که حاوی بیانات امام راحل(ره) بود، جهت استفاده ساکنان به روستا می‌آورد. در فعالیّت‌های انقلابی شرکت می­نمود و  در پخش اعلامیه‌ها و نوار‌ها در تهران و مشهد، تلاش و همکاری مي‌كرد. او در جمع‌آوری کمک­های مردمی برای مبارزین انقلابی از شهرستان‌های باخرز و تایباد با هماهنگی دفتر آیت­الله شیرازی، نقش مهم و مؤثری داشت. وی تلاش‌های بسیاری در کشف و خنثی­سازی توطئه‌های منافقین داشت و پس از پیروزی انقلاب و شکل­گیری سپاه پاسداران، با تعدادی از دوستانش در سال 58 به این نهاد مقدّس پیوست.
  • با شروع جنگ تحمیلی، به منطقه‌ی صعب‌العبور کردستان اعزام و به‌مدّت یک‌سال در آن‌جا مشغول مبارزه با ضدانقلاب و دشمنان اسلام بود. او پس از بازگشت به محل خدمت در سپاه شهرستان تایباد به شناسایی و انهدام خانه‌های تیمی منافقین و رهگیری آن‌ها می­پرداخت. وی سرانجام پس از سال‌ها مبارزه با دشمنان انقلاب، در شامگاه 31 شهریور 60 در جریان تعقیب منافقین به همراه همرزمانشان در یکی از خیابان‌های تایباد، به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.
  • شهید بزرگوار فردی انقلابی، متدیّن، شجاع، معتقد به ولایت‌فقیه و با همسر و فرزندانش خوش­خُلق بود. او به دوستانش می‌گفت: «من تصمیم گرفتم پاسدار شوم، با خودم پیمان بستم که پاسداری‌ام برای خودنمایی و ریا و شغل نباشد.»
  • وی رزمنده­ای مخلص و فرمانده‌ای گمنام بود. به همسرش توصیه می‌کرد به فرزندان سختگیری نکن و آن‌چه درخواست دارند برایشان تأمین کن. وقتی شهید به همسرش گفت: “من راه خودم را انتخاب کرده ام.” همسرش از باب گلایه پرسید: “تکلیف ما چیست؟” شهید جواب می­دهد: “همه­ی ما  خدا را داریم…”

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر