علی آبلوچ

شهید والامقام علی آبلوچ

97

نام پدر: غلامرضا

محل تولّد: همّت‌آباد

تاریخ تولّد: 1351/06/09

محل شهادت: بیرجند

تاریخ شهادت: 1371/06/09

محل دفن: همّت‌آباد

مسئولیت در زمان شهادت: درجه‌دار ناجا

تحصیلات: مقطع راهنمایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

97

شهید بزرگوار در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود. در سن ۱۳ سالگی و پس از اتمام تحصیلاتش در مقطع ابتدائی و راهنمایی، به عنوان بسیجی به جبهه اعزام و مدّت ۱۱ ماه در منطقه‌ی چنگوله و جزیره مجنون حضور داشت. از آنجایی‌که دارای روحیه شجاعت و حسّ وطن‌دوستی بود، برای دفاع از مرزهای میهن اسلامی به استخدام نیروی انتظامی درآمد. وی پس از ۵ سال خدمت صادقانه ، سرانجام در درگیری با شرور معروف «گلزار فاروقی» به شهادت رسید و این شرور نیز با پیگیری قرارگاه سلمان دستگیر و به دار مجازات آویخته شد.

خانواده شهید این‌گونه توصیفش می‌کنند: “او همیشه ما را به نماز اوّل وقت و رعایت حجاب در همه حال دعوت می کرد. ما را به درس خواندن توصیه نموده و می‌گفت درس خوانـدن بهترین چیز برای شماست.آخرین باری که به مرخـصی آمده بود چهره‌اش از همیشه نورانی‌تر و مهربان‌تر شده بود”.

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره