شهید والامقام غلامرضا اسدی

نام پدر: محمّدحسین

محل تولّد: جیزآباد

تاریخ تولّد: 1348/06/10

محل شهادت: درگیری با اشرار در مرز تایباد

تاریخ شهادت: 1375/04/25

محل دفن: جیزآباد

مسئولیت در زمان شهادت: پرسنل ناجا

تحصیلات: دیپلم

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • شهید گرانقدر در دهم شهریورماه سال 1348 مصادف با سالروز ولادت امام رضا(ع) در خانواده‌ای متدیّن و پایبند به مسائل دینی دیده به جهان گشود. بعد از طیّ دوران کودکی وارد دبستان محل سکونت شد و با اتمام این دوره به همراه برادرش برای ادامه‌ی تحصیل به شهر تایباد عزیمت نمود. پس از یک سال ادامه تحصیل در دبیرستان، بخاطر غیرت ملّی که داشت درس را رهـا کرده و عـازم جبهـه‌هـای حق علیه باطل گردید. وی پس از بـازگشت از جبهـه، بـرای استمرار خدمت و حفظ مرزهای میهن اسلامی وارد نیروی انتظامی شد و در سال 1365 بطور رسمی فعالیّتش را برای حفاظت از مرزهای میهن اسلامی در نقاط مختلف کشور آغاز کرد. غلامرضا به­واسطه حضور در درگیری‌ها و عملیّات‌های مختلف و رشادت هایی که از خود نشان داد به درجه جانبازی نائل آمد و هم‌چنان مصمّم و استوار مشغول انجام وظیفه بود. او در سال 1371 در مرزبانی شهرستان تایباد مستقر و در قسمت‌های مختلف از جمله در سمت معاونت یگان امداد انجام وظیفه نمود. وی سرانجام همزمان با سالروز شهادت امام علی­بن­موسی­الرضا(ع)، در حین درگیری با اشرار به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • “… خداوند به بعضی از بندگان خود الطاف خاصّی عنایت می‌کند. شاید ان­شاءالله من هم مورد عنایت خداوند قرار بگیرم و شهادت نصیبم گردد. به برادرانم توصیه می‌کنم راه شهدا را ادامه دهند و حسینی‌وار زندگی کنند و به خواهرانم توصیه می‌کنم در اجتماع زینب‌گونه رفتارکنند .”

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره