شهید والامقام ذوالفقار کردیانی

نام پدر: غلام

محل تولّد: آویان

تاریخ تولّد: 1360/05/01

محل شهادت: گروهان 17 شهریور تایباد

تاریخ شهادت: 1381/07/26

محل دفن: آویان

مسئولیّت درزمان شهادت: سرباز ناجا

تحصیلات: راهنمایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • ذوالفقار پس از گذراندن دوران کودکی وارد دبستان روستا شد و تحصیلاتش را تا سال اوّل راهنمائی ادامه داد. پس از آن برای کمک به امرار معاش خانواده، تحصيل را رها كرده و به کارکشاورزی مشغول شد؛ با فرا رسیدن ایّام خدمت ، به عنوان سرباز نیروی انتظامی، در گروهان مرزی 17 شهریور به حراست از مرزهای میهن اسلامی مشغول شد. او در حالیکه تنها چند روز به پایان خدمتش باقی مانده بود در درگیری با اشرار به شدت مجروح و در بیمارستان تایباد بستری شد و پس از مدّتی بر اثر شدت جراحات به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.
  • وی فردی مهربان و دلسوز بود و به والدین خود  احترام خاصی می­گذاشت. نسبت به انجام واجبات دینی و اقامه­ی نماز مقیّد بود. به گفته‌ی پسرعمویش، او سربازی مطیع و فرزندی فداکار بود که در راه خدمت به کشور اسلامی ایران به شهادت رسید.

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره