شهید والامقام ذبیح­ الله کاخکی

نام پدر: غلامحسن

تاریخ تولّد: 1343/01/04

محل تولّد: شهر باخرز

تاریخ شهادت: 1361/03/04

محل شهادت: عملیّات بیت ­المقدّس

محل دفن: گلزار شهدای باخرز

مسئولیت در زمان شهادت: رزمنده‌ بسیجی

تحصیلات : مقطع متوسطه

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • ذبیح­ الله در خانواده‌ای مذهبی و متدیّن چشم به جهان گشود. تحصیلات خود را تا پایه اول دبیرستان ادامه داد و از آن‌جایی‌که دارای روحیه‌ای بلند و جوانمردانه بود، به منظور دفاع از مرزهای میهن اسلامی، به­همراه جمعی از دوستانش عازم جبهه‌ها شد و با شرکت در عملیّات مهم بیت‌المقدّس در تاریخ 4/3/1361 به خیل شهدای مفقودالاثر پیوست .
  • پس از گذشت 21 سال ، در تاریخ 9/9/1382 شهادت او تایید و بی ­آنکه اثری به خانواده اش بازگردد، در سالروز شهادت حضرت­ زهرا(س) بصورت نمادین بر دستان مردم قدرشناس باخرز تشییع و با نصب سنگ مزاری در کنار سایر شهدای شهر، یاد و نامش جاودانه گردید.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • “چند روزی که در دنیا باشیم و در غم و اندوه به سر بریم، غیر از گناه، کار دیگری از دستمان برنمی‎‌آید. باید بیندیشیم و کار خوب انجام دهیم. عبادت پروردگار و بالاتر از آن، فداکاری در راه خدا به‌جای نشستن و درس­خواندن و دیدن اشغال کشور توسط صدّامیان. حال خود را مهیای رفتن به جبهه نموده و خداوند هرچه بخواهد همان خواهد شد.”

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره