شهید والامقام اسماعیل علی­ پرست

نام پدر: علی اکبر

محل تولّد: شهر باخرز

تاریخ تولّد: 1350/06/29

محل شهادت: کرمان

تاریخ شهادت: 1376/12/14

محل دفن: گلزار شهدای باخرز

مسئولیّت درزمان شهادت: پرسنل ناجا

تحصیلات: راهنمایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • پس از گذراندن دوران کودکی و اتمام تحصیلاتش تا مقطع راهنمائی، از آن‌جایی‌که دارای روحیه‌ی شجاعت، شهامت و عِرق میهن­دوستی بود، برای خدمت به وطن  و حفظ مرزهای اسلامی در سال 71 وارد نیروی انتظامی ‌شد و با گذراندن دوره‌ی آموزشی در قم، جهت ادامه‌ی فعالیت به یگان ویژه‌ی کرمان پیوست. او پس از دو سال خدمت، ازدواج نمود که  ثمره‌ی آن یک فرزند دختر بود که از او به یادگار مانده است. وی سرانجام پس از مدّت‌ها تلاش و مبارزه با دشمنان انقلاب در منطقه‌ی کرمان و در جریان درگیری با اشرار به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • ” … امیدوارم برادران و دوستانم بعد از من با پایداری خود و اراده‌ای مصمّم و قلبی سرشار از ایمان و عزمی راسخ، از مرز­و­بوم کشور عزیزمان دفاع کنند تا میهن اسلامی از لوث اجانب و اشرار، پاک و امنیّت و آسایش، این هدیه‌ی خون شهدا به وطن باز گردد.”

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر