شهید حسین جلایری

 سردار رشید اسلام شهید والامقام حسین جلایری

97

نام پدر: اصغر

تاریخ تولّد: 1348/01/05

محل تولّد: همّت‌آباد

تاریخ شهادت: 1368/12/21

محل شهادت: نوار مرزی تربت­ جام

محل دفن: همّت‌آباد

مسئولیت در زمان شهادت: پاسدار

تحصیلات: متوسطه

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • شهید والامقام در خانواده‌ای مذهبی دیده به جهان گشود. دوران کودکی را همراه با تحصیل و کمک به پدرش در کار دامداری و کشاورزری گذراند. دوران نوجوانیِ سردار با آغاز جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن به میهن اسلامی مصادف شد. وی در اوایل جوانی به عنوان بسیجی راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل شد و توانست خیلی زود شجاعت خود را به رخ دشمن بکشد. او مدّتی به عنوان جانشین فرمانده‌ی گردان و سپس با مسئولیت فرمانده‌ی گردان به مبارزه‌ی بی­امان با دشمن بعثی ادامه داد و در سال‌های پایانی دفاع مقدّس به کسوت پاسداری از انقلاب اسلامی درآمد؛
  • شهید پس از خاتمه جنگ تحمیلی در جبهه‌ی جدیدی به مبارزه علیه اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر پرداخت و سرانجام در جریان نبرد با اشرار هدف گلوله‌ی مستقیم دشمنان امنیّت کشور قرار گرفته و به فیض شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • “بانوان رعایت حجاب اسلامی را داشته باشند چون دفاع ما به خاطراسلام ، قرآن و حجاب است. به مسلمانان توصیه می‌کنم اسراف نکنند و در دفاع از اسلام وکمک به مسلمانان از هیچ تلاشی دریغ نکنید…”

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره