شهید والامقام امیر محمد رضایی

نام پدر: براتعلی

محل تولّد: تنگل مزار

تاریخ تولّد: 1346/06/09

محل شهادت: کربلای 10- بانه

تاریخ شهادت: 1366/02/05

محل دفن: تنگل مزار

مسئولیت در زمان شهادت: سرباز سپاه

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • امیرمحمّد تحصیلات ابتدایی را در روستای خود به پایان رساند و سپس به منظور کمک به معیشت خانواده به کار و تلاش مشغول گردید. سال شصت­و­پنج بود که به خدمت مقدّس سربازی اعزام و در جبهه‌های غرب کشور مشغول انجام وظیفه شد. او سرانجام در منطقه‌ی عملیّاتی سردشت بر اثر حمله‎ی شیمیایی مزدوران صدام، به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • “… به نماز اوّل وقت اهمیّت داده و به کسی بدی نکنید. شکرگزار نعمت جمهوری اسلامی باشید. قدر امام خمینی بزرگوار را بدانید. جبهه‌ها را خالی نگذارید.
  • پدر و مادر عزیزم! اگر من لایق بودم و در راه خدا به شهادت رسیدم خوشحال باشید و ناراحت نشوید، اقتدا کنید به امام حسین(ع) که همه چیزش را در راه اسلام فدا کرد. جوانان عزیز به جبهه‌ها بیایید. ما پیروز میدان هستیم. یا بر دشمن متجاوزگر پیروز می­شویم یا به شهادت می‌رسیم که پیروزی بالاتری است. موفق باشید و همه­ی شما را به خدای بزرگ می‌سپارم.”

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره