سرداررشید اسلام شهید والامقام حاج اسحاق اسدی

نام پدر: محمّد

محل تولّد: جیزآباد

تاریخ تولّد: 1332/01/05

محل شهادت: عملیّات بدر

منطقه‌ی ‌عملیّاتی ‌هورالهویزه

تاریخ شهادت: 1363/12/21

محل دفن: جیزآباد

مسئولیت درزمان شهادت: فرمانده‌ی گردان

تحصیلات: مقطع راهنمایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • حاج اسحاق فردی مهربان و با همگان خوش‌رفتار بود؛ به پدر و مادر خود احترام می‌گذاشت و در امور کشاورزی و دامداری کمک حال پدر بود. پس از ورود به دبستان تا مقطع راهنمایی تحصیل کرد و جهت کمک به والدین در تامین معیشت خانواده، تحصیل را رها نموده و به کار مشغول گردید.
  • وی به نماز اوّل وقت و قرائت قرآن مقیّد و پایبند به اعتقادات دینی و اسلامی بود و در اوج سادگی زندگی می‌کرد.
  • بعد از پیروزی انقلاب اسلامی وارد نهاد مقدس سپاه پاسداران شد و مدتی به عنوان فرمانده گردان در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشت تا اینکه سرانجام در عملیّات بدر در منطقه هورالهویزه به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

در فرازی از وصیت نامه­ ی شهید آمده است:

  • “همسرم! از تو تقاضا دارم فرزندانم را عاشورایی و حسینی پرورش دهی و به آن‌ها بگویی درس دین‌داری و درس وفاداری از مکتب حسینی بیاموزند و بگو پدرِ شما پیرو ولایت فقیه بود و شما هم باید باشید.”
  •  “فرزندانم! آگاه باشید من برای دفاع از اسلام و سرزمین ایران و شما نونهالان اسلام به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتم و بهترین خدمت را در این زمان جلوگیری از تجاوز تجاوزگران می‌دانم و تقاضا دارم به اسلام بیندیشید و جز از اسلام هیچ چیز مدنظرِ شما نباشد. مواظب باشید تا ملعبه‌ی دست منافقین ِاز خدا بی خبر نشوید چون منافقین از کفار بدترند.”

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره