عشقعلی ابراهیمی

شهید والامقام عشقعلی ابراهیمی

97

نام پدر: رسول

محل تولّد: بزنجرد کردیان

تاریخ تولّد: 1337/11/09

محل شهادت: ماووت

تاریخ شهادت: 1366/04/01

محل دفن: کردیان

مسئولیت درزمان شهادت: پاسدار

تحصیلات: ابتدایی

ورود به صفحه جانباز شهید عشقعلی ابراهیمی

97

خاطرات و زندگی نامه شهید

97

این شهید سرافراز پس از طی دوران کودکی، در مقطع ابتدایی در زادگاهش مشغول به تحصیل شد و پس از اتمام آن دوره،  درکنار خانواده به کار در عرصه‌ی کشاورزی مشغول گردید.

از ویژگی‌های بارز شهید می‌توان به احترام وی به پدر و مادر و خانواده، خوش‌رفتاری، تقیّد به واجبات و محرّمات و محبّت به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام اشاره کرد.

عشق به میهن توأم با روحیه‌ی انقلابی و تعهد به دین اسلام، خود کافی بود تا در عرصه‌ی تقابل شدید خوبی‌ها و پلیدی‌ها و در پهنه‌ی هجوم ناملایمات، پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم‌زمان با شروع جنگ تحمیلی وارد نهاد مقدس سپاه پاسداران شود و از آن طریق به جبهه‌های حق علیه باطل بپیوندد و خالق دیگری از این حماسه‌ی عظیم شود و با صلابت اراده و نور ایمان رهسپار راه مقدّسی شود که پاداش آن جاودانگی و بقا باشد. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

فرازی از وصیّتنامه‌ی شهید:

” پدرجان و مادرجان، همسرم، برادران و خواهران عزیزم، با نوید بهشت برین که خداوند متعال، پیامبر(ص) و ائمه‌ی‌اطهار علیهم‌السلام به ما داده است، در چنـد سالی که در دنیای پرغوغا زندگی می‌کنیم می‌بایست در خدمت اسلام بوده و برای عظمت اسلام جان فشانی نماییم.

اگر این شهادت عظیم، قسمت این بنده‌ی نالایق شد امیدوارم خداوند به شما توفیق بدهد که سنگر این حقیر را خالی نگذارید.

پروردگارا! توگواهی که چون من سپاه را دانشگاه عشق به الله و فارغ‌التحصیلانش را شهیدان و یاران ولایت می‌دیدم در آن ماندم.”

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی یافت نشد.

متاسفیم، مطلبی متناسب با جستجوی شما یافت نشد.