شهید والامقام حسینعلی آزموده

نام پدر: محمّدحسین

محل تولّد : آبنیه

تاریخ تولّد: 1343/01/04

محل شهادت: درگیری با اشرار

تاریخ شهادت: 1373/06/12

محل دفن: آبنیه

مسئولیت در زمان شهادت: پرسنل ناجا

تحصیلات: مقطع راهنمایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • شهید بزرگوار در روستای آبنیه دیده به جهان گشود. پس از اتمام دوره ابتدایی و راهنمایی برای کمک به خانواده، تحصیل را رها کرده و مشغول به کار شد. در جوانی مادرش را از دست داد و همین ضایعه‌ی دردناک تا پایان عمر، موجب رنج و اندوه او بود. با پیروزی انقلاب اسلامی برای دفاع از ارزش‌ها و دستاوردهای نظام، وارد کمیته­ی مردمی انقلاب اسلامی گردید.

    در دوران دفاع مقدّس چندین بار به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و در عملیات­های متعددی حضور فعالانه داشت.

    حسینعلی جوانی خوش­سیما، درستکار، باایمان و خوش­برخورد بود تا آن‌جا که دیگران از مصاحبت با وی لذّت می‌بردند. به شعائر مذهبی و به‌ویژه سوگواری امام حسین(ع) بسیار اهمیّت می‌داد و فرزندانش را از کودکی با سیّد و سالار شهیدان و حماسه‌ی کربلا آشنا می‌کرد.

    از شهید بزرگوار سه فرزند (دو پسر و یک دختر) به یادگار مانده است. وی پس از ادغام کمیته‌ انقلاب اسلامی با شهربانی، به طور رسمی به استخدام نهاد مقدس و نوپای نیروی انتظامی درآمد . او سرانجام در سـال 1373 در عملیّات دستگیری قاچاقچیان موادّ­مخدر در منطقـه­ی سنگ­بست مشهد توسط اشرار مسلح به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره