علی امام دادی

شهید والامقام علی امام دادی

97

نام پدر: ابراهیم                                    

محل تولّد: کردیان

تاریخ تولّد: 1370/05/18

محل شهادت: منطقه ‎ی مرزی سیستان و بلوچستان

تاریخ شهادت: 1394/01/17

محل دفن: کردیان

مسئولیت در زمان شهادت: پرسنل ناجا

تحصیلات: لیسانس

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • این شهید عزیز مدافع وطن پس از طی دوران کودکی راهی مدرسه شد و تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستای محل سکونتش با موفقیت پشت سر گذاشت. سپس برای ادامه‌ی تحصیل در دبیرستان امام خمینی(ره) شهر باخرز مشغول به فراگیری علم و دانش شد.
  • با شرکت در کنکور سراسری، در دانشکده‌ی نیروی انتظامی پذیرفته و پس از اتمام دوره‌ی چهارساله، با درجه‌ی ستوان دومی به استان سیستان و بلوچستان اعزام گردید. در مدّت 7 ماهی که در آن منطقه مرزی خدمت کرد، مسئولیّت پشتیبانی یگان مربوطه را عهده‌دار بود و به حراست از مرزهای میهن اسلامی­مان به انجام وظیفه می‌پرداخت. علی سرانجام در حین انجام مأموریت در درگیری با اشرار مسلح به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.
  • از ویژگی‌های بارز شهید می‌توان به منش و برخورد نیکویش با مردم و پایبندی به مسائل اعتقادی اشاره کرد؛ هم‌چنین نسبت به گره‌گشایی از کار دیگران بسیار مقیّد بود و سعی می‌کرد کار افرادی را که به وی مراجعه می‌کنند به سامان برساند. همیشه به خانواده‌اش توصیه می‌کرد به افراد محرومی که به درب خانه مراجعه می‌کنند حتماً کمک کنند.

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره