شهید والامقام جعفر جعفری  (شهید مدافع حرم)

نام پدر: عیسی

تاریخ تولّد: 1370/02/20

محل تولّد: استجرود

تاریخ شهادت: 1396/03/28 ( 23 رمضان )

محل شهادت: منطقه‌ی جنگی دیرالزور سوریه

محل دفن: استجرود

مسئولیت در زمان شهادت: رزمنده‌ی بسیجی

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • والدینش به‌دلیل ارادت خاصشان به امام جعفرصادق(ع) نامش را “جعفر”  نهادند. او نسبت به امور دینی از جمله واجبات و مستحبات همچون نماز، روزه، خمس و زکات پایبند و در انجامشان مقیّد بود.
  • همیشه آرزوی اصلی‌اش شهادت فی‌سبیـل‌الله بود و از زمانی­که متوجّه هجـوم داعشی‌های جنایتکار به سوریه و حرمین شریفین گردید نگرانی همه­ی وجودش را فراگرفت. به همه به‌ویژه پدر و مادرش از اوضاع دمشق یادآور می‌شد و به ایشان گوشزد می‌کرد که اگر جوانان مسلمان نباشند که از حرم دفاع کنند خیلی زود دشمن به حریم اهل بیت(ع) خواهد رسید.
  • وی از دو سال قبلِ اعزام به سوریه چندین­بار تمام سعی و تلاش خود را برای این هدفش انجام داد ولی متأسفانه موفق نشد. تا این‌که به لطف خدا و عنایت ائمه اطهار(ع) در اردیبهشت 1396 توانست پس از گذراندن یک ماه دوره‌ی آموزشی و جلب رضایت پدر و مادر بزرگوارش، با دعای خیر ایشان راهی میدان جهاد و دفاع از حریم اهل بیت(ع) شود.
  • شهید جعفری در ایام عزای امیرالمومنین علی(ع) و در شب 23 ماه مبارک رمضـان مصادف با لیله القدر در منطقه‌ی دیرالزّور سوریه به همراه تعدادی از همرزمانش مورد اصابت موشک‌های آمریکایی قرار گرفت و در آغوش مهر اهل­بیت(ع) شربت شهادت نوشید تا افتخار اوّلین شهید مدافع حرم شهرستان را برایش ماندگار نماید.”

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره