محمد افراسیابی

شهید والامقام محمد افراسیابی

97

نام پدر: غلامعلی

محل تولّد: ساریان

تاریخ تولّد: 1350/01/04

محل شهادت: درحین مأموریت در تایباد

تاریخ شهادت: 1379/08/14

محل دفن: ساریان

مسئولیت در زمان شهادت: درجه‌دار ناجا

تحصیلات: دیپلم

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • شهید گرانقدر پس از گذراندن دوران کودکی، مقطع ابتدایی را در دبستان روستا به پایان برد و برای ادامه‌ی تحصیل به قلعه‌نوعلیا رفت. پس از اتمام دوره راهنمایی، تحصیل را رها کرده و در کنار خانواده مشغول کار گردید.
  • از آن‌جایی­که روحیه‌ی جوانمردی، شجاعت و وطن­پرستی در وجودش موج می­زد برای دفاع از مرزهای میهن اسلامی وارد نیروی انتظامی شد و پس از مدّتها تلاش در مسیر حراست و حفاظت از مرزهای میهن اسلامی، سرانجام در حالی‌که پس از انجام ماموریت در مسیر بازگشت در جریان درگیری با  اشرار مسلح به درجه‌ی‌ رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی  از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • ” … شکر و سپاس خداوند عالمیان را که گاهی به بندگان گنهکارش توفیق می‌دهد که با توسل جستن به ائمه‌اطهار و شفیع قراردادن آن‌ها طاعت و بندگی خود را نسبت به معبود خویش عنوان نمایند. این حقیر هم که یکی از بندگان معصیت‌کار و قدرناشناس هستم ملتمسانه به اباعبدالله‌الحسین(ع) و خانواده‌ی اطهرش متوسّل شدم تا شاید از این طریق بتوانم  به درب خانه­ی پناه همه‌ی بی پناهان، آفریننده‌ی جهانیان راه یابم ان شاءالله.”

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره