براتعلی بحری فیض آبادی

شهید والامقام براتعلی بحری فیض آبادی

نام پدر: علیرضا

محل تولّد: چهارطاق

تاریخ تولّد: 1336/01/02

محل شهادت: جزیره مجنون

تاریخ شهادت: 1367/02/29

محل دفن: چهارطاق

مسئولیت در زمان شهادت: پاسدار

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید گرانقدر بعد از گذراندن دوران کودکی وارد دبستان روستا شد و تحصیلاتش را در مقطع ابتدائی به پایان رساند. او به­دلیل مشکلات زندگی و برای کمک به معیشت خانواده تحصیل را رها کرده و به کار کشاورزی و کارگری در کوره‌های آجرپزی مشغول شد.
  • با فرارسیدن دوره سربازی به خدمت اعزام گردید و پس از اتمام این دوران تشکیل خانواده داد. براتعلی فردی انقلابی و دارای روحیه‌ی شجاعت و شهامت و از طرفی دارای تواضع و حُسن خلق بود و با دیگران ارتباط بسیار خوبی داشت.
  • بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دو بار از طریق سپاه به جبهه­های حق علیه باطل اعزام و در عملیّات­های متعددی شرکت نمود. وی در مرحله‌ی سوم و برای آخرین­بار به عنوان پاسدار در میادین نبرد مشغول دفاع از انقلاب، ناموس و شرف این مرزوبوم شد و سرانجام بعد از مدّت‌ها حضور در مناطق جنگی، در جزیره­ی مجنون بر اثر آتش ناجوانمردانه‌ی دشمن به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • ” … چنان‌چه شهادت نصیب من شد شما هیچ‌گونه ناراحتی نداشته باشید و برایم گریه نکنید؛ فقط برای امام(ره) دعا کنید و از خداوند بخواهید که فرج امام زمان(عج) را هرچه زودتر برساند.”

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره