شهید والامقام براتعلی اسدی

نام پدر: عباسعلی          

محل تولّد: ارزنه

تاریخ تولّد: 1315/07/07

محل شهادت: سنگ بست مشهد

تاریخ شهادت: 1367/05/22

محل دفن: ارزنه

مسئولیت درزمان شهادت: رزمنده‌ی بسیجی

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

97
  • شهید بزرگوار پس از گذران دوران کودکی، تحصیلاتش را تا پنجم ابتدائی در دبستان روستا ادامه داد و سپس تحصیل را رها کرده و در کنار خانواده­اش مشغول به کار کشاورزی شد. با فرارسیدن زمان سربازی، به خدمت اعزام و پس از اتمام آن دوره، تشکیل خانواده داده و با کار و تلاش گذران زندگی می نمود. با پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی احساس مسئولیّت نموده و با لبیک به ندای امام(ره) برای دفاع از ناموس و کشورش کار و خانواده را رها کرده و در طول جنگ، پنج مرحله به جبهه‌ها اعزام و در عملیّات‌های متعددی از جمله والفجر 8 و کربلای 4 حضور یافت. او با تنی پر از ترکش، هم‌چنان از پای ننشسته و برای آخرین بار در عملیّات مرصاد شرکت نموده و پس از پایان عملیّات برای مرخصی به شهرستان بازگشت. وی بعد از اتمام مرخصی برای پاسداری از مرزهای میهن اسلامی و اعزام مجدد به مناطق عملیاتی، در مسیر عزیمت به مشهد مقدس براثر سانحه رانندگی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 فرازی از وصیتنامه‌ی شهید بزرگوار:

  • ” … بعد از پیام امام(ره) مبــنی بر رفتن به جبهه و آیـه‌ی شریفه‌ی  “ادعونی استـجب لکم” یعنی مـرا بخوانید تا شما را اجابت کنم، من به جبهه آمدم و اگر چنـــان‌چه توفیق یافتم و به فیض شهادت نائل آمدم امیدوارم پدر گرامی، مادر مهربانم و همسرم مرا حلال کنند و بعد از من از فرزندانم کوتاهی نشود و همیشه پشتیبان امام امّت خمیـنی کبیر و بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران باشید و او را تنها نگذارید.”

تصاویر مربوط به شهید

97

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره