براتعلی منصوریشهید والامقام براتعلی منصوری

نام پدر: حسنعلی

تاریخ تولّد: 1339/10/03

محل تولّد: سیه لاخ

تاریخ شهادت: 1363/10/15

محل شهادت: مهاباد

محل دفن: سیه ­لاخ

مسئولیت در زمان شهادت: رزمنده‌ی بسیجی

تحصیلات: پنجم ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • براتعلی دوران ابتدایی را در دبستان روستا به پایان رساند. سپس به منظور کمک به امرار معاش خانواده، تحصیل را رها نموده و به کار و فعالیّت پرداخت.وقتی شرایط سِنّی­اش فراهم شد، به­عنوان نیروی کمیته انقلاب اسلامی به­کارگیری و در نوار مرزی ایران و افغانستان، در سیستان و بلوچستان به انجام وظیفه پرداخت. بعد از گذشت دو سال به عنوان بسیجی داوطلب به جبهه‌های حق علیه باطل در منطقه‌ی غرب کشور اعزام شد. وی پس از مدّت‌ها پاسداری از خطوط مقدّم جبهه، سرانجام با آتش ناجوانمردانه‌ی دشمن به فیض عظیم شهادت نائل گردید.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • ” به نام الله پاسدار حرمت خون شهـدا، به نام او که عـالم هستی در کف قدرت اوست، یاری­دهنده‌ی سپاه اسلام و انقلاب است. خدایا اگر قرار است مرگم در میدان نبرد فرا رسد شهادت را بر اسارت ترجیح می‌دهم.”

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر