شهید والامقام محمد رضا اسدی

نام پدر: غلامرضا

محل تولّد: ارزنه

تاریخ تولّد: 1347/03/02

محل شهادت: کربلای 5 – شلمچه

تاریخ شهادت: 1365/10/26

محل دفن: ارزنه

مسئولیت در زمان شهادت: رزمنده‌ی بسیجی

تحصیلات: دانش‌سرای تربیت معلّم

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • محمـّدرضا پس از گذراندن دوران کودکی و با اتمام تحصیلات ابتدایی و راهنمائی، از آن‌جائی که علاقمند به شغل معلمی بود وارد دانش‌سرای تربیت معلّم شد. وی از هوش و ذکاوت خاصی برخوردار بود.
  • با شروع جنگ تحمیلی به اتفاق جمعی از همکلاسی‌هایش به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و بعد از مدّتی حضور در جبهه وقتی به شهرستان برگشت، با بیان این جمله که «به رزمندگان اسلام قول داده­ام دوباره به جبهه برگردم» موافقت خانواده را جلب کرد و برای بار دوم به جبهه اعزام شد. وی پس از مدّتی حضور در جبهه و شرکت در عملیّات کربلای پنج در منطقه‌ی عملیاتی شلمچه و پس از مبارزه­ای جانانه با دشمن بعثی، سرانجام بر اثر اصابت خمپاره به ناحیه سر همچون ارباب بی سرش به خیل شهیدان راه حق پیوست.

ویژگی‌ها و توصیه‌های شهید:

  • شهید فردی مهربان ، دوست داشتنی و بسیار بخشنده بود. سعی می‌کرد در کارها به نیازمندان کمک کند. در مسجد روستا و هیأت حضور و فعالیّت داشت.
  • از آن‌جایی‌که آرزویش شهادت در راه خدا و محشورشدن با دوستان شهیدش بود از مادرش می خواست با وضو و با تمام وجود برای توفیق یافتن شهادت در راه اسلام و قرآن برایش دعا کند و بعد از شهادت، برایش گریه نکند و در این راه برای رضای خداوند صبر و تحمّل نماید.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

  • “.. در رکاب امام حسین (ع) گام برداشتم؛ عزیزانم این را بدانید که خداوند ما را آزمایش می‌کند و چه بسا که ما در دانشگاه بزرگ الهی که همان جبهه است با معدلی خوب بیرون آئیم…”

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی پیدا نشد

متاسفیم، محتوایی مناسب جستجوی شما یافت نشد