شهید والامقام عبدالله آژغ

نام پدر: موسی

تاریخ تولّد: 1337/03/09

محل تولّد: شهر باخرز

تاریخ شهادت: 1362/05/13

محل شهادت: منطقه جنگی مهران

محل دفن: گلزار شهدای باخرز

مسئولیت در زمان شهادت: رزمنده‎ی بسیجی

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

شهید بزرگوار در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود . بعد از گذراندن دوران کودکی وارد دبستان شد و تحصیلاتش را در دوران ابتدائی به پایان رساند. از آن‌جایی‎که در این ایّام پدرش را از دست داده بود، برای تأمین مخارج زندگی به مشهد مقدّس مهاجرت و در کارگاه‌های مختلفی مشغول به کـار شد. وی در زمره­ی انقلابیونی بود که روزهای پایانی رژیم منحوس پهلوی با شرکت در راهپیمایی­های مردمی و توزیع نوارها و اعلامیه­های امام خمینی(ره) به سهمِ خودش در پیروزی انقلاب نقش ایفا نموده وهمیشه کفن­پوش  در صف اوّل تظاهرات‎ها حضور داشت و مردم را نیز تشویق به شرکت در راهپیمایی‌ها می‌کرد. شهید به کمک وسیله‌ی نقلیه‎ای که با درآمد حاصل از کارگری تهیه نموده بود، مردم را برای حضور در تظاهرات جابه‌جا می‌کرد؛ وی علاقه‌ای وافر به کُتُب دینی و انقلابی داشت و همین باعث شد تا پس از پیروزی انقلاب به زادگاهش برگردد و برای بالابردن سطح آگاهی مردم نسبت به راه­اندازی نمایشگاه دائمی کتاب اقدام نماید که در نوع خود حرکتی بسیار پسندیده بود و مورد استقبال مردم قرار گرفت.

عبدالله در سال 1362 برای دفاع از میهن و ناموس جامعه‌ی اسلامی، از طریق بسیج به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و بعد از ماه‌ها مبارزه با دشمن، سرانجام در منطقه‌ی عملیّاتی مهران به دست مزدوران بعثی به شهادت رسیّد.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ی شهید:

” از انقلاب و دستاوردهای آن با تمام وجود محافظت کنید و باید بدانیم که این دنیا، دنیایی نیست که به ما وفادار باشد و باید به اسلام وفادار باشیم و فدای آن شویم.”

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

چیزی پیدا نشد

متاسفیم، محتوایی مناسب جستجوی شما یافت نشد