عزیزالله شجاعیشهید والامقام عزیز­الله شجاعی

نام پدر: اسدالله

محل تولّد: شهرک امام خمینی(ره)

تاریخ تولّد: 1341/01/10

محل شهادت: کربلای 5 – شلمچه

تاریخ شهادت: 1365/10/24

محل دفن: شهرک امام خمینی(ره)

مسئولیت در زمان شهادت: رزمنده بسیجی

تحصیلات: ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • عزیزاله کودکی را در دامن مادری عفیفه سپری نمود. دوران ابتدائی را در دبستان روستا به پایان برد و سپس تحصیل را رها کرده و در کنار پدر، به کشاورزی و دامپروری مشغول شد. شهید از صدای خوشی برخوردار بود و از مداحان روستا بود. همه را به خواندن نماز اوّل وقت توصیه می‌نمود. با رسیدن ایّام سربازی در منطقه‌ی مرزی چابهار، مشغول به خدمت گردید و پس از سپری نمودن این دوران ، با تشکیل خانواده به کار و تلاش پرداخت.
  • او در کنار فعالیّت‌های شخصی برای پاسداری از ارزش‌های انقلاب، به عضویت شورای بسیج روستا درآمد. وی فعالیّت چشم‌گیری در جمع‌آوری کمک برای رزمندگان اسلام و تشویق مردم جهت حضور در جبهه‌ها از خود نشان داد و خود نیز برای لبّیک به ندای رهبر کبیر انقلاب برای مقابله با رژیم غاصب بعثی، به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام و پس از مدّتی حضور در مناطق جنگی ودفاع از میهن اسلامی، سرانجام با شرکت در عملیّات کربلای 5 و نشان دادن رشادت و جوانمردی از خودش، بر اثر اصابت ترکش به ناحیه‌ی سر به درجه‌ی رفیع شهادت نائل آمد.

فرازی از وصیّت‌نامه‌ و ویژگی‌های شهید:

  • “به عشق مولایم اباعبدالله­الحسین (ع)، رهسپار جبهه نور شدم تا با خدمتی اندک  بتوانم دِین خود را نسبت به اسلام وخون شهدا ادا نموده باشم. لذا اگر در این راه پرافتخار و حماسه‌آفرین، لیاقت لبیک گفتن سوی معبود خویش و نوشیدن شربت شیرین شهادت را داشته باشم، پدر جانم در شهادت اینجانب بی­تابی ننمائید و از خودتان صبر و استقامت و شکیبائی نشان دهید چرا که  خداوند صبر پیشگان را دوست دارد. خود را یک لحظه در کربلا ببینید که چطور حسین بن علی(ع) از جوان هجده ساله‌ی خود، از مسلم و عباس دلاور و قاسم نوجوان، از عون و جعفر می‌گذرند و همه را فدای راه خدا می‌نماید .”

وصیت نامه شهید معظم عزیزالله شجاعی رباطی

  وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْيَاءٌ عِندَ رَ‌بِّهِمْ يُرْ‌زَقُونَ

هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده‌اند، مرده مپندار، بلكه زنده‌اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‌شوند. [آل عمران – 169]

شهیدان شمع محفل بشریتند (شهید مطهری )

دردراین لحظه حساس که استکبار جهانی مزدور بی مواجه صدام افلقی را تحریک به تجاوز به میهن اسلامی وادار نموده  وحدودهفت سال از جنگ تحمیلی می گذرد وظیفه اسلامی ومیهنی وانسانی خودم دانستم که به ندای روح خدا قلب تپنده  مستضعفان جهان جهت تداوم خون مطهر شهدای اسلام ویاری رزمندگان پرتوان جبهه های نور علیه ظلمت راهی جبهه شدم ما به عشق مولایمان اباعبدالله الحسین رهسپار جبهه نور شدم تا باخدمتی اندک بتوانم دین خود را نسبت به اسلام وخون شهدا ادا نموده باشم ولذا اگر در این راه پر افتخار وحماسه آفرین لیاقت نوشیدن شربت شیرین شهادت را داشتم این مطلب را را جهت آگاهی می نویسم .

جوشد زعشق حرمت حزب الله یا اعبدالله

پدر جان در شهادت اینجانب بی تابی ننمائید از خودتان صبر واستقامت وشکیبائی نشان دهید که خداوند می فرماید ان الله مع الصابرین خداوند  با صبر پشگان است  وخود را یک لحظه در صحنه کربلا ببینید که چطور حسین این علی علیه السلام از جوان هفده ساله خود وهم چون عباس دلاور واز قاسم جعفر می گذرد وهمه را فدای راه خدا می نماید وبعد از این همه را فدائی دادن اخر الامر  خودش نیز با آن شجاعت وشهامت با تنی پاره پاره را به سوی معبود خویش رهسپار میگردد  وندای معبود خویش را لبیک گفت وپس ما نیز در این را پرافتخار که سرآمد کربلای حسینی می باشد از جان خود مایه بگذاریم .                  شهادتخود را در برابر شهادت 72 تن شهدای کربلا امام حسین که همچو اقیانوس بکران مقایسه کنیم یک قطره از آن از ان اقیانوس همک نمی باشیم وامید وارم بعد از من برادرانم همچو عباس ادامه دهنده راه شهدا باشید ودخترم عزیزم اگر پدرت شهید شد گریه نگی ونیز همسر خود مختار می باشد وآزاد هر طور که خودش صلاح می داند عمل نماید

واگر شهد شدم این نوحه را بخوانید  جوشد زعشق حرمت خون حزب الله یا اباعبدالله                                                      خداوند همه را به راه صراط مستقیم هدایت فرماید ومارا بر دشمن درونی نفس عماره وشیطان ودشمن خارجی ودشمنان اسلام پیروز نماید

خداوند ما را در رده شهیدان صدر اسلام وکربلای امام حسین قرار بدهد به امام عزیزمان طول عمر تا انقلاب مهدی نصیب بفرماید .

وبه رزمندگان اسلام مقاومت وتندرستی وپیروزی عنایت بفرماید

تعجیل در فرج ظهور ولی عصر علیه السلام بفرماید وهمه ما را جزء لشکر امام زمان قرار بده

به امید پیروزی  صد درصد رزمندان اسلام

مورخه 20/ 10/ 65 

تصاویر مربوط به شهید

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر