محمد صاحبیشهید والامقام محمّد صاحبی

نام پدر: علی

محل تولّد: همّت‌آباد

تاریخ تولّد: 1341/09/07

محل شهادت: درگیری با قاچاقچیان – زابل

تاریخ شهادت: 1362/08/02

محل دفن: همّت‌آباد

مسئولیت در زمان شهادت: سرباز

تحصیلات: پنجم ابتدایی

خاطرات و زندگی نامه شهید

  • شهید بزرگوار در خانواده‌ای متدیّن و مذهبی دیده به جهان گشود. به‌دلیل مشکلات مالی اقتصادی آن روزگار، تنها توانست دوران ابتدایی را به اتمام برساند و از ادامه‌ی تحصیل محروم و در کنار پدر و  مادر به کار کشاورزی و دامپروری مشغول شد. دوران جوانی را سپری می‌کرد که پدر خود را از دست داد و ضمن سرپرستی خانواده اش، با سعی و تلاش، اندوختـه‌ای نموده و تشکیل خانواده داد که ثمره‌ی آن دو فرزند پسر می‌باشد.
  • وی دوران سربازی را در منطقه‌ی سیستان و بلوچستان سپری می‌کرد . در­حالی‌که ۵۰ روز از خدمت سربازی‌اش باقی مانده بود، در درگیری با اشرار مسلّح، خودروی نیروی انتظامی مورد هدف قرار گرفت و با آتش­گرفتن آن، محمّد به همراه پنج نفر از هم‌رزمانش به شهادت رسیدند. بعد از گذشت ۷ ماه و با تلاش مأموران انتظامی، پیکر پاکش در حالی‌که آثار اندکی ازآن باقی مانده بود پیدا شد و با حضور پر شور مردم تشییع و به خاک سپرده شد.

گاهی اوقات ممکنه برای شماها پیش اومده باشد که از دوستان ، اقوام ، بزرگ تر ها داستان ، مطلب ، خاطره یا شعری در مورد این شهید شنیده باشید. ما درگاهی را برایتان ایجاد کردیم که شما می توانید در هر ساعت خاطره خود را با اسم خودتون در سایت ما به ثبت برسانید و این افتخار را بدین تا بقیه اقشار مردم آن را مطالعه کنند. حتی یک جمله کوتاه!

ارسال خاطرات شما

 

ارسال خاطره

متن های ارسالی از سوی کاربران

احمد رضایی

سلام . شهید حبیب الله ابراهیمی از انسان های با ایمان و انسان دوستی بود .
با تشکر